//#LFM18: як це було, підбиття підсумків

#LFM18: як це було, підбиття підсумків

LFM1819-20 вересня відбулась IX Міжнародна конференція «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), організована асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією UCABevent. Наскрізною темою заходу стало дискусійне питання про роль аграрної галузі в розвитку держави. Чи є агросектор драйвером економіки, що здатен генерувати валютну виручку і бути конкурентоздатним на світових ринках, чи ця галузь повинна мати іншу функцію, що забезпечує стабільність розвитку регіонів та сільської місцевості?

Захід об’єднав вітчизняних та міжнародних експертів, які поділилися практичними порадами та успішними історіями ведення бізнесу. Учасниками панельних дискусій були представники компаній ІМК, Horsch, The Climate Corporation, NovAmerica, Velcourt, BASF, Agro KMR, Syngenta та інших. В рамках заходу були розглянуті питання забезпечення оптимальної виробничої собівартості через інновації, мінімізації трансакційних витрат і максимальної мотивації персоналу.
LFM18

Наразі в Україні точиться дискусія, чи має аграрна галузь бути основою втілення державницької політики для обслуговування суспільства на селі, чи повинна виконувати роль драйвера економічних змін?

Тарас Висоцький, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» впевнений, що український агробізнес задає тон розвитку багатьох суміжних галузей. «Аграрний сектор може гармонійно поєднувати дві складові: залишатися прибутковим та інноваційним, забезпечуючи розвиток сільських територій та зберігаючи позитивний екологічний фон».

Що необхідно для того, щоб інновації в аграрному секторі запрацювали, розповів Алекс Ліссітса, генеральний директор компанії ІМК, президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». На думку президента УКАБ, 80% інновацій в українському агробізнесі сфокусовано на проблемі запобігання хабарництву й крадіжкам.

LFM18Водночас виробники засобів виробництва не можуть чітко описати переваги додаткових інноваційних рішень та їх надто високу ціну, розробники ІТ-рішень частково відірвані від аграрного середовища та пропонують інструменти, які ще більше ускладнюють бізнес. Крім того, рівень освіченості працівників не відповідає рівню технічно-інноваційного середовища сучасного агробізнесу.

«Для якісного стрибка і ефективного запровадження інновацій в українському агробізнесі необхідні кардинальні зміни в освіті й науці, радикальна реструктуризація бізнес-процесів та системи менеджменту, повний перегляд трудового законодавства і відкриття доступу до кваліфікованих кадрів з-за кордону.

На сьогоднішній день в українському аграрному секторі працює близько 1 млн людей, які, на жаль, не завжди готові до впровадження сучасних нововведень. Будь-який агроменеджер у майбутньому – це менеджер автоматизованих систем, це аналітик, який приймає рішення на основі отриманих даних від систем точного землеробства, адже в найближчі 5 років роботизація торкнеться усіх процесів», – наголосив Алекс Ліссітса.
LFM18Спеціально запрошеним спікером конференції став Міхаель Хорш, співзасновник та генеральний директор Horsch. Він переконаний, що на ефективність агробізнесу вагомо впливає управління технічним парком: «За 25 років в Україні врожаї збільшилися вдвічі, завдяки оптимізації сівозміни.
Проте вміст гумусу впав з 10% до 2%, з таким гумусом важко забезпечити необхідний рівень P/K.

Що можна зробити, щоб врожаї і надалі зростали? В ЄС та США агровиробники інвестують 1000 дол. США/рік у технічний парк, в Україні – 700 дол. США/рік, при середній вартість ремонту в ЄС та США – 50 дол. США, в Україні – 150 дол. США. Основна причина такого вагомого розриву у вартості ремонту – це відпрацьована техніка.

В Україні активно нарощується виробництво, але мало уваги приділяється ефективності. Необхідно більш продумано управляти парком техніки, щоб знизити витрати на ремонтну частину.
LFM18

Як зменшувати витрати на техніку? Зупинити купівлю змішаної техніки, натомість купувати найкращі машини одного виробника. Ще одна порада – краще 3-4 комбайни на одному полі, ніж 5-6, бо тоді ви зможете забезпечити кращу логістику».

Клеман Куссенс, керівник Agro KMR, розповів про досвід розвитку своєї компанії: «Злагоджена колективна робота професіоналів – ось основний секрет успіху Agro KMR. Основні принципи кадрової політики компанії – побудова команди, що заснована на взаємоповазі.

Agro KMR підтримує своїх працівників як фінансово, забезпечуючи належний рівень оплати, так і соціально – корпоративний автомобіль, мобільний телефон, а також медична страховка як для працівників, так і для членів їх сімей. Компанія постійно організовує для команди освітні поїздки в Україні та за кордоном».

LFM18Під час другого дня конференції учасники обговорювали новітні технології, які активно застосовуються у провідних аграрних компаніях. На полях агрохолдингу «Агро-Регіон» у Київській області відбулося практичне тестування та демонстрація в польових умовах сучасної техніки лідируючих брендів.

Відбувся показ дисколапових агрегатів, глибокорозпушувачів та щілювачів, важких дискових борон, плугів, агрегатів для обробітку ґрунту тощо. Під час пленарної частини провідні фахівці розповіли про кейси впровадження передових технологій на виробництві, використання інструментів та систем в точному землеробстві та як ефективно здійснювати посів.

Від | 2018-10-05T16:35:36+03:00 5 Жовтня, 2018|Головне|Коментарі Вимкнено до #LFM18: як це було, підбиття підсумків

About the Author: