//СЕКРЕТИ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІД БРЕДА ДЖОНСА

СЕКРЕТИ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІД БРЕДА ДЖОНСА

X Міжнародна конференція «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) збере світових експертів аби обговорити виклики для сучасного агробізнесу, а також можливості та проблеми, які принесе діджиталізація. Серед зіркових спікерів – Бред Джонс, директор Bungulla Farming Pty Ltd у Західній Австралії, який веде успішний бізнес на 11 000 га землі, використовуючи для цього комплексний збір та аналіз даних. Ефективне використання ресурсів дозволило досягнути коефіцієнту ROI у 27% з командою, яка складається всього-на-всього з 5 співробітників. Усе це видається фантастичним, але є реальністю для австралійського фермера. Ми задали Бреду 10 запитань, щоб дізнатися в чому секрет його успіху.

Містер Джонс, як ви аналізуєте ефективність? Які показники для цього використовуєте?

Основний показник, який я використовую для оцінки ефективності – коефіцієнт рентабельності інвестованого капіталу. В Західній Австралії аграрний бізнес має два обмежуючі фактори: робоча сила та капітал. За допомогою технологій ми оптимізуємо усі наші ресурси, чим знижуємо ризики від негативного впливу  цих обмежуючих факторів. Варто зазначити,  що ми ефективніше використовуємо наш час, інвестуючи в персонал, а також зменшили ризики від перевищення витрат, завдяки постійному моніторингу та миттєвій реакції.

За останніми відкритими даними ваш показник ROI складав 15%, пізніше ви досягли  запланованих 22% – як Вам це вдалося (дякуючи чому ви це зробили за 1 рік)? Якими були показники у поточному році? Які плани ставите на 2019 рік? Якщо він менший, чому? Якщо більший – за рахунок чого?

Наша ефективність була більшою, аніж ми очікували. Ми прибрали із наших розходів витрати на зерносховища та рухомий склад, що  дало змогу збільшити чистий прибуток. Серед додаткових удосконалень: зменшення часу на збір врожаю через зберігання безпосередньо на фермі; ефективність використання часу становить приблизно 17% через перехід на змінну швидкість та рідкі добрива. А також синергія створена більшими загонами, які розділені тільки географічними межами без огорож.

Які дані є базові/головні/ ті, без яких рухатися далі немає сенсу. Молоде господарство, даних поки що немає – порада? З чого починати?

Перш за все, потрібно зробити агрохімічний аналіз ґрунту, щоб виявити слабкі місця. Потім потрібно зосередити свою увагу саме на проблематичних ділянках, щоб зрозуміти причини та оцінити ризики для Вашої діяльності. Ваші цілі повинні бути окреслені чіткими показниками: тони/га чи ROI/га. Це насправді принциповий момент, оскільки з різними типами ґрунтів та кліматичними умовами вищезазначені показники не завжди відображають однакову ситуацію. При цілях заданих в тонах/ га, можна жертвувати показниками ROI.

Коли ви стали на шлях діджиталізації та аналізу даних?

 У 2007-2008 роках ми розробили детальну карту наших сільськогосподарських угідь. Накладання врожайності на дану карту відкрило можливості для глибокого економічного аналізу. Саме цей аналіз дав нам розуміння того, що необхідно внести зміни до норм підживлення ґрунтів. Виявилося, що деякі із них зазнавали надмірного підживлення, у зв’язку із чим ми не вдавалося досягнути бажаних результатів.

Бред, як діджиталізація допомогла скоротити кількість співробітників?

Поки що ми не скорочували штат, оскільки за допомогою інноваційних технологій бізнес масштабується. Однак масова роботизація вже близько, відповідно нас чекають зміни в оцінці ефективності та продуктивності працівників.

Як я вже зазначив, на нашому підприємстві не відбулося зменшення кількості співробітників, проте, якщо глянути у розрізі регіону загалом, то кількість працівників звісно зменшилася. В першу чергу, через агрегацію ферм та ефект масштабу, який призводить до підвищення ефективності.

Наскільки нам відомо, на Вашій фермі працює 5 співробітників. Які посади вони займають?  Чому ви не можете автоматизувати ці процеси?

В нас один менеджер ферми, три оператори сільськогосподарської техніки та один водій вантажівки. Я зберігаю близько 70% зерна на фермі, і протягом року доставляю його клієнтам.  Менеджер ферми відповідає за всі операції, а три оператори машин навчаються керувати всіма машинами, хоча вони, звичайно, спеціалізуються на конкретних операціях.

Чи залучаєте ви додатковий персонал сезонно?

Так, наймаю, але тільки на активні періоди, такі як: сівба та збір врожаю.

Чи завжди вдавалося успішно впровадити нове технологічне рішення? Чи був відверто провальний досвід? Поділіться ним.

Найважче в новітніх технологіях та діджиталізації – це підтримка від сервісників. Нова технологія, що стає доступною, дуже швидко поширюється, і сервісники та дилери звісно ж стараються відповідати вимогам ринку.

Одного разу ми запустили спільне підприємство зі створення першої у світі зубчатої сівалки точного висіву. Використання такої сівалки давало можливість затримувати воду від опадів у створених канавах, що було великою перевагою, беручи до уваги особливості нашого клімату. Однак застосування такої сівалки у роботі із насінням ріпака принесло неочікувані проблеми. Сильна вібрація сівалки та надмірне виділення статичної електрики не дозволяли утримати насіння на вакуумній пластині. Оскільки це була перша сівалка такого типу, то ми не мали ніякого досвіду роботи із нею та не могли передбачити таких ускладнень.

В Австралії немає державної підтримки агровиробництва. Українська модель надає дотації, підтримку. На Вашу думку, яка модель є ефективнішою і чому?

На мою думку, основна увага повинна приділятися саме підвищенню рентабельності інвестицій, яка вимагає створення бізнес-плану та постійного оцінювання, а не звичайній оцінці урожайності. Якщо покладатися тільки на урожайність, то існує ризик хибних припущень щодо ефективності функціонування ферми. Через експорт зерна збільшується конкуренція в Австралії: наші фермери повинні бути високоефективними, щоб працювати та отримувати прибуток. При цьому всьому, Австралія забезпечує своїх агровиробників інструментами для мінімізації ризиків серед яких: індекс страхування та кредитування.

Як Ви вирішуєте, які інноваційні технології варті реалізації, а які –  ні (наприклад, термін окупності, складність роботи, вартість навчання персоналу)

По-перше, я оцінюю цінність технології, як вона може покращити мою діяльність. При покупці нового устаткування, врахований термін передачі устаткування, який розрахований саме на навчання працівників по роботі із ним.


Дізнатися більше про підвищення ефективності в посушливих умовах ви зможете на X Міжнародній конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), яка відбудеться 18 вересня 2019 року. Детальніша інформація про умови участі за телефонами: 068 802 79 74 / 044 298 00 91 та/або електронною поштою lfm@ucab.ua

Від | 2019-07-17T17:27:33+03:00 Червень 5th, 2019|Головне|0 Comments

About the Author:

Залиште коментар