//В УКРАЇНІ СТАЛО МЕНШЕ АГРОХОЛДИНГІВ

В УКРАЇНІ СТАЛО МЕНШЕ АГРОХОЛДИНГІВ

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent 18 вересня в TERMINAL Z проведуть Х Міжнародну конференцію «Ефективне управління агрокомпаніями» — це єдина бізнес-конференція в Європі, що повністю покриває всі аспекти управління аграрним бізнесом.

В рамках підготовки до конференції, приготували для Вас статистику про діяльність великих аграрних компаній в попередніх періодах.

Хочете знати більше і завжди бути в тренді? — Реєструйтеся за найнижчою ціною!

До зустрічі на #LFM19!


На противагу загальним очікуванням, кількість аграрних холдингів в Україні не збільшується, а зменшується, як і земельний банк, який ними обробляється, – з 5,95 млн га у 2017 до 5,62 млн га у 2018.

Українські аграрні холдинги – великі інтегровані компанії – залишаються визначними гравцями в сільськогосподарському секторі нашої країни. Водночас цей сегмент аграрних виробників, який виник відносно недавно, не є сталим, а постійно зазнає змін. За минулий 2018 рік кількість таких компаній скоротилася до 85 (з 93 компаній у 2017). Закономірно, що разом із кількістю гравців скоротився і сукупний земельний банк агрохолдингів. Проте більш показовим є той факт, що скоротився також земельний банк 15-ти найбільших компаній– з 3,3 млн га у 2017 до 3,2 млн га у 2018.

Якщо ж дивитися на основні фінансові показники, то не дуже вдалим був минулий рік і для більшості публічних аграрних холдингів України (ті компанії, які торгуються на фондових біржах; таких дванадцять наразі). Лише декільком публічним компаніям вдалося покращити своє становище за минулий рік. Так, збільшити EBITDA у порівнянні з 2017 роком вдалося лише 4 публічним агрохолдингам: IMC, AgroGeneration, Agroton та Agromino.

Тоді як сукупне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів зменшилося за 2018 рік на 19% - або на 204 млн дол. США у чистому вираженні (з 1056,6 млн дол. США у 2017 до 853,6 млн дол. США у 2018). Про зниження середньої рентабельності в АПК наголошує і Нацбанк у своєму звіті за перше півріччя 2019-го[1]. Зниження середньої рентабельності призвело до погіршення показника боргового навантаження (який Нацбанк рахує як Чистий борг/EBITDA), що у свою чергу значно ускладнює доступ до зовнішнього фінансування.

Агрохолдинги залишаються, як і раніше, найбільш продуктивним сегментом українських сільськогосподарських виробників, демонструючи найвищі рівні середньої врожайності поміж інших категорій виробників, як-от інші с/г підприємства та домогосподарства населення.

За 2018 рік в порівнянні до 2017, українські агрохолдинги збільшили валове виробництво основних олійних культур: соняшнику (на 400 тис. т. більше), сої (на 100 тис. т. більше) та ріпаку (на 56 тис. т більше). Зростання відбулося за рахунок скорочення посівних площ під окремими зерновими, а також за рахунок високої урожайності, яка продовжує зростати. Агрохолдинги у 2018 році виробили менше пшениці (на 877 тис. т. менше) та ячменю (на 83 тис. т. менше), проте значно наростили виробництво кукурудзи (на 3,9 млн т. більше).

У цілому, можна резюмувати, що у минулому році аграрні холдинги були виваженими у своїх рішеннях та поводились обережно: надавили перевагу оптимізації над зростанням, а також сільськогосподарським культурам з найвищим рівнем середньої рентабельності (високомаржинальні культури), цінові очікування щодо яких серед гравців ринку були найоптимістичнішими – у випадку з кукурудзою та соняшником прогнози здійснилися.

Від | 2019-07-30T15:42:46+03:00 Липень 28th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author:

Залиште коментар